fotíme

interiér

počet fotografií: 21
hluboký vesmír v hvězdárně brno vesmír petr (05.04.2015)
Z pyšných paláců a věží mocného hradu Rabí zůstaly jen zříceniny... ale pod nimi se rozkládá přízračné bludiště valeně klenutých místností, širokých i úzkých schodů, nečekaných výklenků, svět věčné temnoty a kapek vody, kanoucích po dlouhé časy ze stěn a stropů, které za staletí vytvořily drobné krápníčky. Sta a sta nohou prošlapalo schody a podlahy při hledání požitků těla, skrýše... a někdy jejich majitelé našli v temných hlubokých zákoutích i svou smrt. Kdo ví, co se tu ozývá za temných nocí, kdy toulaví psi vyjí v okolí a vítr lká ve stromoví... nejhlubší sklepení na Rabí tom (12.08.2011)
Břevnovský klášter je místem bez přehánění úchvatným. Prožil doby vzestupů a pádů, ničení, chátrání i nové obnovy. I teď v něm žijí bratři, ctící řeholi otce Benedikta a svůj klášter neustále zvelebují. K jeho zajímavým místům patří kostel svaté Markéty nebo prelatura - palác opata, do jehož nejkrásnějšího - audienčního sálu se teď spolu díváme. Nádherným místem je však i pramen potoka brusnice, nad nímž se dodnes zachovala gotická žebrová klenba. Nejpůsobivější místo však objevili archeologové při svém výzkumu -  v kryptě pod chrámem našli prostor, který se kdysi skrýval pod apsidou starého románského chrámu, s dochovanými románskými okénky, sloupy a oblouky. Je to místo, které pamatuje nejstarší Přemyslovce, téměř úsvit dějin naší země a to na člověka působí tak, až z toho mrazí. audienční sál / Břevnovský klášter tom (11.07.2011)
v počátcích gotického slohu byla klenba ryze funkčním prvkem stavby. Jak se v průběhu let stávali stavitelé zručnějšími, začali si se vzhledem klenby hrát a stavět stále složitější a složitější klenby. Naprostým skvostem se pak v době pozdní gotiky stala sklípková neboli diamantová klenba, jejíž ostré hrany často vytvářejí složité vzory. Nejkrásnější sklípkové klenby jsou k spatření v některých domech ve Slavonicích, krásná je i v kapli a v rytířském sále na Kunětické hoře, ve velké síni někdejší radnice v Chomutově nebo v mázhausu domu U Jonáše v Pardubicích. 
Působivý sál se sklípkovou klenbou je ale i v zámku, někdejším hradu, v Boru u Tachova. Po letech pustnutí ho k novému rozkvětu v době pozdní gotiky pozvedl rod Švamberků, kteří si hrad nechali opravit a přestavět a přes pozdějších mnoho dalších přestaveb se tu zachovaly z té doby krásné sedlové gotické portály, krásná hradní kaple i sklípková klenba ve velkém sále, sklenutá na střední sloup. sklípková klenba / zámek v Boru u Tachov tom (30.08.2010)
sem bych nechtěl být přijat.. Přijímací kancelář / Terezín garden (11.02.2010)
zátiší / paris janka (23.01.2010)
mnohé krásy a zajímavosti skrývá hrad Loket - brány s gotickým ostěním, smírčí kříže a dělové koule, expozici útrpného práva a strašlivé vězeňské cely, výstavu porcelánu, nástěnné malby z doby krále Václava IV. a mnohé další. Nádherné jsou však i takové detaily, jako třeba okna... stejná, jaká se vyráběly ve středověku, zasklená terčíky z nazelenalého lesního skla, zasazené do olovených kroužků. A k tomu naprosto úchvatná kování. středověké okno / hrad Loket tom (12.08.2009)
součástí prohlídky hradu špilberk byla i výstava výrobků ze skla světově proslulého výrobce výstava skla petr (09.01.2008)
Cyklisti, kteří se rozhodnou cestovat směrem k Innsbrucku musí překonat tento krytý dřevěný most přes řeku Inn. krytý dřevěný most marcel (03.09.2006)
to je zima.. člověk pak ani nepotřebuje záclony, když mu je příroda takto krásně vytvoří sama.. mrzne, až praští.. petr (29.01.2006)
budova pavilonu X brněnského výstaviště slouží především jako informační centrum a restaurace pro hladovějící návštěvníky. ovšem její interiér je úchvatný.. welcome to real world petr (09.10.2005)
uprostřed mladičkého kanadského města vyrostla číňany z činy postavená budova ne nepodobná jakémusi chrámu. uvnitř jsou různé soukromé školy pro obyvatele chinatownu - kurzy vaření, angličtiny, a bůhví čeho všeho ještě dr. henry fok cultural hall theraid (02.10.2005)
plavecký bazén liberec marcel (29.09.2005)
architektonické zpracování vzpěr mezi patry knihovny krajská knihovna v liberci marcel (11.09.2005)
v renesančních zámcích bylo módou dělat takovéhle průhledy řadou místností. anfilada / zámek v Bruntále tom (16.08.2005)
netočí se vám hlava ? second floor / moravská zemská knihovna petr (12.06.2005)
to je ale krásna půdička, tady se mi to bude věšet kostel sv. vavřince ve vrchlabí - půda marcel (28.05.2005)
krása v prostotě stará světnička / skanzen Pstražná tom (16.05.2005)
vedle trosek tvrze, v níž byla vytištěna Bible Kralická je starý kostel s krásnými českými nápisy citát z Kralické bible tom (16.05.2005)
strop rondelu Zlatý strop / zámek Jindřichův Hradec tom (20.04.2005)
Římské lázně v Jaroměřicích nad Rokytnou Římské lázně / zámek Jaroměřice nad Roky tom (19.04.2005)