fotíme

místo dávné inspirace

Měsíčku na nebi hlubokém, světlo Tvé daleko vidí, po světě bloudíš širokém, díváš se v příbytky lidí. Po světě bloudíš širokém, díváš se v příbytky lidí. 

I když je nám všem známým autorem opery Rusalka Antonín Dvořák, není jediným jejím autorem. Libreto k ní totiž napsal Jaroslav Kvapil a Antonín Dvořák ho zhudebnil. Inspiraci k příběhu autor hledal ve svých rodných Chudenicích a nejvíc při tom myslel na romantická jezírka ukrytá ve stromoví a růžových keřích, kam se chodil jako malý koupat.

komentář autora:Měsíčku na nebi hlubokém, světlo Tvé daleko vidí, po světě bloudíš širokém, díváš se v příbytky lidí. Po světě bloudíš širokém, díváš se v příbytky lidí. I když je nám všem známým autorem opery Rusalka Antonín Dvořák, není jediným jejím autorem. Libreto k ní totiž napsal Jaroslav Kvapil a Antonín Dvořák ho zhudebnil. Inspiraci k příběhu autor hledal ve svých rodných Chudenicích a nejvíc při tom myslel na romantická jezírka ukrytá ve stromoví a růžových keřích, kam se chodil jako malý koupat.
místo:Kvapilova jezírka v lesoparku u zámku Lázeň v Chudenicích
datum vyfocení:28. července 2011
rubrika:dokumentární
přidal(a):tom
autor(ka) fotografie:tom
čas přidání:12.08.2011 20:08:12