fotíme

krypta svatého václava

Stará Boleslav je fascinujícím místem. Je to jedno z nejstarších přemyslovských hradišť a bylo to první místo v Čechách, které bylo na příkaz Boleslava I. Ukrutného opevněno masivní kamennou hradbou po římském způsobu. 
Hlavně je však známá jako místo mučednického skonu knížete svatého Václava, který byl zavražděn před vraty kostela sv. Kosmy a Damiána. Stal se světcem a kníže Břetislav I. tu nechal postavit kostel svatému Václavu zasvěcený. Teď spolu stojíme v úchvatné románské sloupové síni, která je vlastně původním kostelem Kosmy a Damiána a je v ní symbolický hrob sv. Václava na místě, kde byl opravdu několik let pohřben.

komentář autora:Stará Boleslav je fascinujícím místem. Je to jedno z nejstarších přemyslovských hradišť a bylo to první místo v Čechách, které bylo na příkaz Boleslava I. Ukrutného opevněno masivní kamennou hradbou po římském způsobu. Hlavně je však známá jako místo mučednického skonu knížete svatého Václava, který byl zavražděn před vraty kostela sv. Kosmy a Damiána. Stal se světcem a kníže Břetislav I. tu nechal postavit kostel svatému Václavu zasvěcený. Teď spolu stojíme v úchvatné románské sloupové síni, která je vlastně původním kostelem Kosmy a Damiána a je v ní symbolický hrob sv. Václava na místě, kde byl opravdu několik let pohřben.
místo:Stará Boleslav, bazilika sv. Václava
datum vyfocení:20. srpna 2011
rubrika:architektura
přidal(a):tom
autor(ka) fotografie:tom
čas přidání:25.08.2011 18:02:07